Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

INFORMACJA O PROGRAMIE

Artykuły

 • Spotkanie w MDK - „Przemoc wobec osób Starszych – każdy ma prawo do normalnego życia”

  We wtorkowe przedpołudnie tj. 20 września 2022 r. w Miejskim Domu Kultury w Opocznie spotkaliśmy się z Seniorami, którzy zostali objęci programem „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022, realizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie.

  Na spotkanie, którego tematem była „Przemoc wobec osób Starszych – każdy ma prawo do normalnego życia”, przygotowane i prowadzone przez pracowników socjalnych zostali zaproszeni goście - Państwo Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie. Celem wydarzenia było podniesienie świadomość związanej z tematyką przemocy wśród osób starszych oraz przeciwdziałania takim sytuacjom, którego podsumowaniem był film edukacyjny: „Przemoc domowa. Bezpieczny Senior. Wiem i pomagam”.

  Mimo powagi poruszanych zagadnień, spotkanie zakończono w przyjemnej atmosferze przy kawie i herbacie oraz słodkim poczęstunku.

  Czytaj Więcej o: Spotkanie w MDK - „Przemoc wobec osób Starszych – każdy ma prawo do normalnego życia”
 • Ruszył program wsparcia dla seniorów

  W dniu 1 sierpnia w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbyła się inauguracja programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022.

  Program jest elementem polityki społecznej państwa w zakresie wsparcia działań na rzecz seniorów niesamodzielnych ze względu na wiek oraz stan zdrowia. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych, poprzez zwiększanie dostępu do tzw. ”opieki na odległość”.

   

  Podczas wydarzenia Burmistrz Opoczna Dariusz Kosno wręczył opaski bezpieczeństwa  seniorom, którzy  zakwalifikowali się  do modułu II Programu „Korpus Wsparcia Seniorów”. Wyżej wymieniona opaska jest wyposażona w co najmniej trzy z następujących funkcji:

  - przycisk bezpieczeństwa- sygnał SOS

  - detektor upadku

  - czujnik zdjęcia opaski

  - lokalizator GPS

  -funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami

  - funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja).

   

  Wśród zaproszonych gości był Poseł na Sejm RP Robert Telus, Wicestarosta Maria Barbara Chomicz, Prezes PGK Krzysztof Owczarski, Dyrektor MDK w Opocznie Zdzisław Miękus oraz Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Edyta Krzysztofik.

  Program realizowany jest przez Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie.

  Wszystkie niezbędne informacje dotyczące programu dostępne są na stronie internetowej:

  http://ops.opoczno.pl/a,120,program-korpus-wsparcia-seniorow-na-rok-2022

  Czytaj Więcej o: Ruszył program wsparcia dla seniorów

Banery/Logo