Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Artykuły

Artykuły

 • Komunikat: Zmiany w dodatku węglowym.

  W wyniku wejścia w życie ustawy o szczególnej ochronie odbiorców paliw gazowych w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku gazu, została znowelizowana kolejny raz ustawa o dodatku węglowym.

  W ustawie o dodatku węglowym zmodyfikowano więc przepis art. 2 ust. 11 określając, że dodatek węglowy wypłaca się w terminie do dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku o jego wypłatę. Wykreślono jednocześnie  zastrzeżenie, że wnioski złożone po 30 października 2022 r. wypłaca się do 30 grudnia 2022 r.

  Czytaj Więcej o: Komunikat: Zmiany w dodatku węglowym.
 • „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023

  Program wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023. 

  Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie informuje, że rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej mogą ubiegać się o przyznanie pomocy w formie dożywiania dzieci w szkole na II półrocze roku szkolnego 2022/2023 w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.

  Wnioski o w/w pomoc można składać od 19.12.2022r.

  Kryterium dochodowe dla osoby w rodzinie wynosi 600,00 zł
  kwota dochodu z 1 ha przeliczeniowego 345,00 zł.

  W związku z powyższym rodziny będą mogły skorzystać z pomocy w formie dożywiania jeżeli dochód z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku nie przekroczy 150% kryterium dochodowego, o którym mowa w art. 8 ust. 1 ustawy o pomocy społecznej (t.j. Dz.U.2021 poz. 2268 z późn. zm. z dnia 12 marca 2004r.) tj. 900,00 zł. netto.

  Wieloletni program osłonowy w zakresie dożywiania „Pomoc Gminy w zakresie dożywiania”

  Program jest skierowany do dzieci i uczniów, którym w szczególnie uzasadnionych przypadkach należy udzielić posiłku. Wiele rodzin nie spełnia kryterium dochodowego, uprawniającego do korzystania z pomocy w formie dożywiania dzieci. Jednocześnie dochody tych rodzin tak niskie, że nie zabezpieczają w pełni potrzeb żywieniowych. W ramach Programu Osłonowego w szczególnie uzasadnionych przypadkach, gdy uczeń albo dziecko wyraża chęć zjedzenia posiłku, dyrektor szkoły lub przedszkola informuje Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie o potrzebie udzielenia pomocy w formie posiłku. Przyznanie takiej pomocy nie wymaga wydania decyzji administracyjnej przyznającej posiłek oraz ustalenia sytuacji rodziny w drodze rodzinnego wywiadu środowiskowego.

   

  Czytaj Więcej o: „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023

Banery/Logo