Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY W OPOCZNIE

                                                                     

 

ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY W OPOCZNIE

ul. Westerplatte 2, 26-300 Opoczno

Środowiskowy Dom Samopomocy to placówka, która pomaga osobom zarówno z niepełnosprawnością intelektualną, jak i ruchową. Placówka prowadzona jest od 2006 roku, przez Fundację „Ostoja” im. siostry Stanisławy Klaryski z Opoczna.

Celem działalności jest pomoc uczestnikom i ich rodzinom, poprzez zapewnienie im wsparcia psychologicznego i terapeutyczno-rehabilitacyjnego. Uczestnicy pod okiem terapeutów, biorą udział w różnorodnych zajęciach, prowadzonych w pracowniach: komputerowej, kulinarnej, muzycznej, plastyczno-technicznej i rehabilitacyjnej. Środowiskowy Dom Samopomocy zapewnia bezpieczne miejsce dziennego pobytu, gorący posiłek w ciągu dnia, a także zajmuje się organizacją ciekawych spotkań i zajęć terapeutycznych poza placówką (wycieczki, wyjazdy do kina, ogniska i wiele innych).

Zasady przyjmowania nowego uczestnika:

Na wstępie osoba zainteresowana udziałem w zajęciach Środowiskowego Domu Samopomocy spotyka się z kierownikiem lub pracownikiem socjalnym, który określa możliwość przyjęcia do Środowiskowego Domu Samopomocy, informuje czy są wolne miejsca, czy kandydat spełnia warunki formalne.

Po uzyskaniu wstępnych informacji kandydat na uczestnika otrzymuje do wypełnienia formularze dotyczące stanu zdrowia: opinia lekarza psychiatry/neurologa, zaświadczenie lekarza rodzinnego, orzeczenia o niepełnosprawności, wniosek wystosowany przez kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy do Ośrodka Pomocy Społecznej, po wypełnieniu wniosku do Ośrodka Pomocy Społecznej pracownik socjalny ośrodka odwiedza kandydata w domu w celu przeprowadzenia wywiadu środowiskowego, decyzję administracyjna o skierowaniu do Środowiskowego Domu Samopomocy wydaje kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

https://fundacja-ostoja.pl/sds/o-srodowiskowym-domu-samopomocy/https://fundacja-ostoja.pl/o-sds

 

Banery/Logo