Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

PROJEKT "W RODZINIE SIŁA" - zakończony

Artykuły

 • W rodzinie siła - podsumowanie wyróżnione

  Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie informuje, iż w dniu 31.12.2021 roku zakończył realizować projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 -2020 pt. „W rodzinie siła. W ramach projektu były realizowane takie zadania jak:

  1. Usługi Asystenta Rodziny;
  2. Usługa w formie porad prawnych;
  3. Usługa w formie konsultacji i porad specjalistycznych (psychologicznych);
  4. Usługa w formie porad pedagogicznych;
  5. Usługa w formie grup wsparcia;
  6. Usługa w formie warsztatów dla rodziców biologicznych;
  7. Usługa w formie warsztatów – Gospodarowanie budżetem domowym;
  8. Usługa w formie warsztatów kulinarnych
  9. Usługa w formie warsztatów: program korekcyjno – edukacyjnych dla sprawców przemocy.

  W ramach oszczędności, które powstały, dla 25 rodzin zostały zorganizowane szkolenia on-line nt.: Być rodzicem, teraz wiem ja” oraz „ Warsztaty rodzicielskie”. Oprócz szkoleń, dla dzieci i młodzieży odbyły się warsztaty wyjazdowe z elementami hipoterapii do Marcinkowa.

  MGOPS otrzymał dofinansowanie w wysokości 1.142.073,51 zł a ogólna wartość projektu to: 1.343.673,51 zł.

  Czytaj Więcej o: W rodzinie siła - podsumowanie
 • W rodzinie siła - warsztaty wyróżnione

  W dniu 27.08.2021 z projektu pt. „W rodzinie siłą” zostały zorganizowane warsztaty wyjazdowe dla dzieci i młodzieży z elementami hipoterpii do Marcinkowa.

  Aktywności proponowane w ramach warsztatów do Marcinkowa pozwolą zapobiec skutkom izolacji, która miała miejsce, a które obserwujemy wśród dzieci rodzin objętych wsparciem Asystenta Rodziny.

  Kontakt z końmi- hipoterapia, jako jedna z form rehabilitacji psychoruchowej wywiera wpływ nie tylko na nasze ciało, ale również psychikę. Osoby obcujące z końmi mają możliwość osiągnięcia pełnego rozluźnienia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Możemy mówić również o rozwijaniu umiejętności społecznych, ponieważ hipoterapia wpływa na łatwiejsze nawiązywanie kontaktów z ludźmi. Ponadto postura konia i jego posłuszność sprawia, że wśród osób z niską samooceną wzrasta ich samoakceptacja, odwaga, poczucie odpowiedzialności
  i współpracy z innymi, powoduje osłabienie reakcji nerwicowych oraz wzrasta wiara we własne możliwości.

  Dodatkowo proponowane aktywności wspomogą działania profilaktyczne, które mają na celu uspołecznienie, nawiązywanie relacji z ludźmi, otwarcie się na rówieśników i otaczającą nas przyrodę – gdzie do tej pory wszystkie wskazane aktywności zastąpił tzw. „wirtualny świat”. Kontakt z szerokorozumianą naturą, którą oferuje Stajnia Agroturystyczna w Marcinkowie pozwoli rozbudzić w dzieciach i młodzieży atrakcyjność kontaktów międzyludzkich, które będą owocować w nadchodzącym roku szkolnym.

  Czytaj Więcej o: W rodzinie siła - warsztaty

Banery/Logo