Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W DRZEWICY

 

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ DLA DOROSŁYCH W DRZEWICY

ul. Stawowa 21, 26-340 Drzewica

 

Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Drzewicy jest placówką przeznaczoną dla osób przewlekle somatycznie chorych, kobiet i mężczyzn. Obiekt znajduje się w centrum miasta Drzewicy i obejmuje teren ponad dwóch hektarów. Otoczony jest rozległym parkiem.

Dom Pomocy Społecznej posiada 77 miejsc zlokalizowanych w dwóch budynkach: budynku głównym, dwupiętrowym wyposażonym w windę dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz w pawilonie.

Placówka świadczy całodobową opiekę, zapewnia zajęcia rehabilitacyjne i terapeutyczne indywidualnie dostosowane do potrzeb każdego mieszkańca oraz zaspakaja niezbędne potrzeby bytowe, społeczne i religijne. Ponadto, zapewnia zajęcia rekreacyjne oraz rozrywkowe (mi. in. występy, uroczystości okolicznościowe, urodziny, warsztaty kulinarne, spotkania z młodzieżą).

Jak zamieszkać w domu pomocy społecznej?

Osoba, zamieszkująca na terenie powiatu opoczyńskiego, która wyrazi chęć zamieszkania w domu pomocy społecznej, powinna udać się do ośrodka pomocy społecznej, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o skierowanie do takiej placówki. Następnie, ośrodek pomocy społecznej rozpoczyna procedurę związaną ze skierowaniem osoby do domu pomocy społecznej (m. in. wywiady środowiskowe, badania lekarskie), po czym sporządza decyzję kierującą do domu pomocy społecznej oraz decyzję dotyczącą odpłatności za pobyt podopiecznego. Etap końcowy to wydanie przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opocznie stosownej decyzji, na podstawie której podopieczny zostaje mieszkańcem domu pomocy społecznej.

 

http://www.dpsdrzewica.pl/start/

 

Banery/Logo