Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

WARSZTATY TERAPI ZAJĘCIOWEJ W OPOCZNIE

 

WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ przy Stowarzyszeniu Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych

ul. Morwowa 13/15, 26-300 Opoczno

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej rozpoczęły działalność w 2002 roku. Organem założycielskim i prowadzącym Warsztaty Terapii Zajęciowej jest Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów osób Niepełnosprawnych, którzy podjęli inicjatywę podwyższenia standardu życia osób z niepełnosprawnościami zamieszkującymi w regionie.

Dziś WTZ dla swoich uczestników oferuje szereg aktywności, które stanowią formę terapii, jak również rozwijają talenty podopiecznych uczestniczących w zajęciach, w następujących pracowniach: muzycznej, krawiecko-tkackiej, plastycznej, rzemiosła twórczego, gospodarstwa domowego, komputerowej. W placówce funkcjonują sekcje: sportowa, ogrodnicza, literacka.

Terapia przez rehabilitację jest realizowana poprzez masaże lecznicze, ćwiczenia oddechowe i rozciągające oraz wydolnościowe, co wpływa na kondycję fizyczną, oraz ogólną sprawność ruchową. Oprócz indywidualnych treningów usprawniających odbywają się również zajęcia sportowe w ramach, których uczestnicy przygotowywani są do udziału w zawodach i turniejach.


Aby zostać uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej:

• Trzeba mieć ukończone 16 lat

• Należy mieszkać na terenie powiatu opoczyńskiego

• Posiadać orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem do terapii zajęciowej

• Pobrać formularz zgłoszeniowy w siedzibie WTZ

• Dostarczyć wypełniony formularz wraz z kompletem dokumentów

• Czekać na wiadomość od WTZ

 

http://www.wtzopoczno.pl/

 

Banery/Logo