Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

DZIAŁALNOŚĆ

Artykuły

 • Wigilia w Klubie Seniora "Niezapominajka" wyróżnione

               Rok 2021 wielkimi krokami zbliża się do końca. Przed nami Święta Bożego Narodzenia, które zwłaszcza dla osób starszych, samotnych, chorych mają wielkie znaczenie. Przebywanie wśród życzliwych im osób przynosi wtedy mnóstwo radości. Takie radosne chwile przeżywali członkowie Klubu Seniora „Niezapominajka”, którzy 17 grudnia 2021 r. spotkali się na uroczystej Wieczerzy Wigilijnej w restauracji „A nóż widelec”. W Wieczerzy uczestniczyli również zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Opoczna Pan Andrzej Kacprzak, pełniąca obowiązki Zastępcy Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie Pani Emilia Sołtysiak oraz Pani Kierownik Działu Pomocy Środowiskowej Elżbieta Matyśkiewicz.

               Pan Burmistrz Andrzej Kacprzak wraz z Panią Dyrektor Emilią Sołtysiak złożyli wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia z okazji Świat Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Goście wyrazili również dumę z aktywności opoczyńskich Seniorów, docenili pracę animatorów Klubu Seniora.

                 Członkowie Klubu Seniora w tak świątecznej atmosferze złożyli sobie życzenia, spróbowali tradycyjnych wigilijnych potraw, takich jak barszcz czerwony czy pierogi. Sytuacja pandemiczna choć w pewnym stopniu wpłynęła na przebieg spotkania, to nie zepsuła dobrych nastrojów uczestników, którzy w tak ciepłej atmosferze mogli z uśmiechem i radością wspólnie kolędować.

  Czytaj Więcej o: Wigilia w Klubie Seniora "Niezapominajka"
 • Udział w konkursie „Świadek dziejów” wyróżnione

             W dniu 10 listopada 2021r., Klub Seniora „Niezapominajka”, działający w strukturze organizacyjnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie wziął udział w I Konkursie dla Seniorów pieśni, poezji i wspomnień patriotycznych „Świadek dziejów”, który odbył się w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy. Organizatorami tego wydarzenia byli: Dzienny Dom „Senior+” w Drzewicy, Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy oraz Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”

             Uczestnicy naszego Klubu przygotowali i zaprezentowali występ grupowy oraz indywidualny o tematyce patriotycznej. Podczas konkursu wysłuchaliśmy wzruszających wspomnień osób które przeżyły II Wojnę Światową. Konkurs zakończył się wręczeniem dyplomów i upominków za udział w wydarzeniu dla wszystkich uczestników. Był to miło spędzony dzień który pokazał, jak wielkie talenty drzemią w naszych Seniorach.

              Mamy nadzieję, że konkurs, jego idea, zachęci innych  Seniorów do aktywności, do otwarcia się na nowe wyzwania i możliwości. Organizatorzy, instytucje i osoby biorące udział w konkursie pokazują, że „jesień życia” to czas, w którym Seniorzy mogą być aktywni, uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach, w kulturze i życiu społecznym, że mogą rozwijać pasje i talenty. Ponadto sama koncepcja Imprezy była doskonałą okazją do międzypokoleniowego dialogu, dała możliwość pokazania jak wiele można zaoferować Seniorom, stworzyła też okazję do  pokazania co Oni mogą wnieść do otoczenia.

  Czytaj Więcej o: Udział w konkursie „Świadek dziejów”
 • Międzynarodowy Dzień Seniora wyróżnione

   

  Międzynarodowy Dzień Seniora

            1 października obchodzony jest Międzynarodowy  Dzień Osób Starszych ( Seniorów ), z tej okazji 30 września 2021 r. seniorzy z Klubu Seniora ,,Niezapominajka” spotkali się na uroczystym obiedzie w restauracji „A nóż widelec” aby wspólnie świętować. Spotkanie było doskonałą okazją do podkreślenia wyjątkowej roli osób starszych w naszym społeczeństwie. Nie zabrakło również zaproszonych gości. Z najserdeczniejszymi życzeniami przybył burmistrz Pan Andrzej Kacprzak oraz kierownik Działu Świadczeń z Pomocy Społecznej w MGOPS w Opocznie – Pani Aneta Lengier.

            W interesie nas wszystkich jest to, by osoby starsze, szczególnie samotne, nie czuły się zapomniane i dyskryminowane. Mądrość i doświadczenie życiowe, jakimi dysponują, to wartości absolutnie nie do przecenienia. Z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora życzymy Wam, drodzy Seniorzy, dużo uśmiechu, wszelkiej pomyślności i radości z tego pięknego czasu, jakim jest wiek dojrzały. Życzymy Wam, byście mieli czas dla siebie i swoich pasji.

    

   

  Czytaj Więcej o: Międzynarodowy Dzień Seniora

Banery/Logo