Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

INFORMACJA O PROGRAMIE

„Korpus Wsparcia Seniorów” na 2024 rok

Szanowni Państwo, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie informuje, iż Gmina Opoczno Uchwałą nr LXVIII/799/2024 Rady Miejskiej w Opocznie  z dnia 29 stycznia 2024 roku przyjęła do realizacji gminny program osłonowy „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2024 rok, co pozwala na kontynuację wsparcia udzielanego od 2022 roku seniorom w wieku 60 lat i więcej mieszkającym na terenie naszej gminy,  mającym problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzącym samodzielnie gospodarstwa domowe lub mieszkającym z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Realizacja programu  obejmuje Moduł II, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania dla 100 osób starszych w zakresie wsparcia finansowego gminy w realizacji usług opiekuńczych w formie użytkowania opasek bezpieczeństwa w ramach tzw. „opieki na odległość”. 

Termin realizacji programu: od dnia 01 stycznia do dnia 31 grudnia 2024 r.

Więcej informacji: link: https://www.gov.pl/web/rodzina/program-korpus-wsparcia-seniorow-2024

Banery/Logo