Wycieczka do Ciechocinka

W dniu 06.06.2019r. uczestnicy Klubu Seniora ,,Niezapominajka” wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę turystyczną do Ciechocinka. Wyjazd rozpoczął się wczesnym rankiem i wszyscy byli punktualni. Chyba dlatego, że każdy spóźnialski „za karę” miał zaśpiewać piosenkę na środku autokaru 😉

Ciechocinek powitał Seniorów piękną słoneczną pogodą i kwiatami…

Zwiedzanie tego malowniczego miasteczka Uczestnicy rozpoczęli od przejażdżki tzw. melexem, by wygodnie dojechać do wszystkich ważnych miejsc tego uzdrowiskowego miasteczka. Przejażdżka okazała się strzałem „w dziesiątkę”. Podczas przejazdu po tym urokliwym Ciechocinku, przewodnik podzielił się również kilkoma ciekawostkami z nim związanymi, co bardzo zainteresowało Naszych Seniorów.

Punktem kulminacyjnym wyprawy był spacer oraz wypoczynek pod Tężniami, gdzie panuje słynny, bogaty w jod mikroklimat tworzący naturalne, lecznicze inhalatorium. Tężnie w Ciechocinku to zespół trzech tężni solankowych, wzniesionych w XIX wieku. Jest to największa tego typu drewniana konstrukcja w Europie. Zespół tężni i warzelni soli wraz z parkami: Tężniowym i Zdrojowym stanowi Pomnik Historii. Nasi Seniorzy wypoczywając na ławeczkach, podczas prowadzonych ciekawych rozmów, mogli spokojnie inhalować się zawierającym jod powietrzem.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie okolic ciechocińskiej fontanny tzw. Grzybka

… oraz Parku Zdrojowego.

Muszla koncertowa w Parku Zdrojowym, gdzie odbywają się liczne koncerty, również cieszyła się dużym zainteresowaniem Naszych Seniorów. Znając już niezwykłe talenty Naszych Podopiecznych być może kiedyś spotkamy Ich na „wielkiej scenie” czego Im serdecznie życzymy.

Malowniczy Ciechocinek urzekł wszystkich dywanami kwiatowymi w Parku Zdrojowym i nie tylko… Całe miasto to jeden piękny kwiatowy dywan…

Po zakończeniu zwiedzania, Seniorzy udali się na obiad oraz orzeźwili się pysznymi lodami. Uczestnicy wycieczki wśród zachwycającej przyrody, odpoczywając w parku przy fontannie „Jaś i Małgosia”, zregenerowali siły na drogę powrotną.

W drodze powrotnej przy akompaniamencie akordeonu Seniorzy umilili sobie podróż wspólnym śpiewaniem. W godzinach wieczornych wszyscy szczęśliwi i zadowoleni wrócili do Opoczna.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv