Monthly Archives: Sierpień 2018

Gościnne występy Klubu Seniora

Uczestnicy Klubu Seniora ,,Niezapominajka” wystąpili gościnnie na II Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych ,,Bo liczy się serce”. Chór klubowiczów zaśpiewał trzy piosenki:,,Kochajmy się”- słynny hymn seniorów, ,,Pytasz mnie”, oraz ,,Dziękuję”. Uroczystość połączona z festynem miała miejsce przy Parafii Podwyższenia Krzyża 25 sierpnia 2018 roku w Opocznie. Seniorzy zostali zaproszeni na scenę przez Dyrektor MGOPS w Opocznie Panią Barbarę Chomicz, wspierającą rozwój wielu prospołecznych projektów. Seniorzy wraz z innymi uczestnikami festynu spędzili miłe chwile, częstując się przysmakami z grilla i słodkościami domowej roboty.Ogromne podziękowania za zaproszenie składamy na ręce organizatorów tej imprezy z Fundacji „Ostoja”.

 

Rehabilitacja dla seniorów na opoczyńskim basenie

W dniu 23.08.2018r. uczestnicy Klubu Seniora ,,Niezapominajka” udali się z opiekunami na zajęcia rehabilitacyjne w naszej miejskiej pływalni. Zajęcia mają na celu podnieść poziom sprawności fizycznej oraz pomóc pokonać bariery i ograniczenia związane z dolegliwościami zdrowotnymi naszych seniorów. Dla większości było to nowe doświadczenie, które wyzwoliło wiele spontanicznej radości i przyjemnych wrażeń.  Zajęcia powtarzać będą się cyklicznie. Finansowane są one z Projektu „CUS – centrum usług społecznych dla mieszkańców powiatu opoczyńskiego”  współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Konkurs plastyczny na temat prawidłowej segregacji śmieci

1 września 2018r w Opocznie odbędzie się „Piknik Ekologiczny”, którego organizatorem jest Gmina Opoczno. W wydarzeniu będzie uczestniczył również Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie. W związku z powyższym ogłaszamy „Konkurs plastyczny na temat prawidłowego segregowania śmieci”.

Prace można dostarczać do tut. Ośrodka do dnia 31 sierpnia  2018r  pok. nr 2 lub w trakcie trwania pikniku  tj. w dniu 1 września 2018r.  Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie zapewni również materiały plastyczne w dniu 1 września 2018r umożliwiając wykonanie prac na miejscu.

Najlepsze 10 prac zostanie nagrodzone drobnymi upominkami.

Celem pikniku jest zwiększenie wiedzy o zasadach segregacji śmieci, czyli kolorach i rodzajach odpadów komunalnych.

Osoba do kontaktu:

Agnieszka Brola

Z-ca Dyrektora Miejsko- Gminnego  Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie.

Zapraszamy do udziału w konkursie.

Rowerem na pielgrzymkę

W dnia 12 sierpnia 2018r. w godzinach rannych do Opoczna przybyła rowerowa pielgrzymka z zaprzyjaźnionego Klubu Seniora z Sulejówka woj. mazowieckie, zmierzając na na Jasną Górę. Pielgrzymi zatrzymali sie na krótki odpoczynek a Opoczyński Klubu Seniora,, Niezapominajka” przygotował dla pielgrzymów słodki poczęstunek oraz kawę i herbatę, by wzmocnić seniorów w trudnej drodze. Pielgrzymów zaproszono na poczęstunek do stołówki ,,Dobre Miejsce” na ul. Plac Kościuszki, prowadzonej przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie. W miłej i przyjaznej atmosferze seniorzy z Opoczna i Sulejówka spędzili wspólnie czas tańcząć i śpiewając opoczyńskie melodie. Na zakończenie spotkania w dobrym nastroju na niedzielny dzień, pielgrzymi ruszyli dalej z osobistymi intencjami i modlitwą.

Godziny urzędowania

Od 20.08.2018r. MGOPS powraca do starych godzin urzędowania.

Godziny urzędowania:
Poniedziałek od 7.30 do 15.30
Wtorek od 7.30 do 16.30
Środa of 7.30 do 15.30
Czwartek od 7.30 do 15.30
Piątek od 7.30 do 14.30

Ksiądz Biskup Henryk Tomasik w Klubie Seniora ,,Niezapominajka” w Opocznie

9 sierpnia 2018r. odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie nowej siedziby Klubu Seniora  w budynku parafialnym  kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Opocznie. Klub Seniora funkcjonuje  w ramach projektu „CUS – Centrum Usług Społecznych dla mieszkańców powiatu opoczyńskiego” i  prowadzony  jest przez   Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  w Opocznie. Poświęcenia nowej siedziby klubu dokonał ksiądz biskup Henryk Tomasik w asyście gospodarza parafii ks kan. Mieczysława Głogowskiego i dziekana Adama Myszkowskiego. W uroczystości uczestniczyli członkowie Klubu Seniora wraz opiekunami oraz zaproszonymi gośćmi. W uroczystości wziął udział   Poseł na Sejm RP Robert Telus, który szczególnie wspiera realizacje opoczyńskiego projektu CUS oraz Starosta Józef Róg i Wicestarosta Marcin Baranowski, który nadzoruje projekt z ramienia powiatu. Na uroczystość przybyli również przedstawiciele Gminy Opoczno – Lidera projektu CUS – Burmistrz Rafał Kądziela, Z-ca Burmistrza  Anna Zięba, Sekretarz Tomasz Łuczkowski,  oraz  Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie Maria Barbara Chomicz, wraz z Z-cą Dyrektora  Agnieszką Brolą oraz kierownikiem Beatą Rogulską.

Zaproszeni goście przekazali na ręce opiekunów Klubu Seniora prezenty natomiast Seniorzy   przygotowali na tę okoliczność poczęstunek.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i dyskusjach na temat wspierania Seniorów oraz osób niesamodzielnych.

Dziękujemy za obecność mediów i relację z uroczystości w Radio Plus.

Kolonie letnie dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Opoczno

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie zakwalifikował 18  dzieci z rodzin najuboższych do uczestnictwa w koloniach letnich organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Łodzi. Wypoczynek zorganizowany będzie w miejscowości Mrzeżyno w terminie 17-30 sierpnia 2018 r. Zbiórka uczestników kolonii będzie miała miejsce w dniu 17 sierpnia 2018 r. (piątek) o godzinie 8.30 na parkingu między Pływalnią „Opoczyńska Fala” a Miejskim Domem Kultury w Opocznie. Po zbiórce nastąpi wyjazd autokarem nad polskie morze.

Wszystkim dzieciom życzymy pięknej pogody, miłego wypoczynku oraz wielu cudownych wrażeń.

Zmiana urzędowania MGOPS

Zgodnie z zarządzeniem nr 17/2018 Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie z dnia 03 sierpnia 2018r. w sprawie zmiany godzin urzędowania, na okres upałów MGOPS w Opocznie od dnia 06.08.2018 do 17.08.2018r. Ośrodek będzie czynny codziennie od 6:30 do godz. 14:30. Kasa przy MGOPS czynna będzie od 9:30 do 13:30.

 

Przypominamy o składaniu wniosków na 500+i 300+

Od 1 lipca 2018r. trwa przyjmowanie wniosków drogą elektroniczną na Świadczenie Wychowawcze – 500+ oraz świadczenie „Dobry start” – 300+.

Od 1 sierpnia 2018r. można dodatkowo wnioski składać za pośrednictwem poczty lub w siedzibie MGOPS w Opocznie.

Do 31 lipca 2018r. złożono 397 wniosków na Świadczenie Wychowawcze i wydano 280 decyzji oraz 1262 wnioski na świadczenie „Dobry start” i wydano 1196 informacji. Do 31 lipca wypłacono 300.000 zł dla 708 rodzin, dla 1000 dzieci po 300 zł.

Druki wniosków można pobrać ze strony www.ops.opoczno.pl lub osobiście w siedzibie Ośrodka.

Pracownicy Działu Świadczeń Wychowawczych przygotowali wzory wypełnionych druków i udzielają informacji i pomocy. Ze względu na upały rozstawiony został namiot na zewnątrz budynku Ośrodka.

 

Skrócenie czasu pracy na czas upałów

Zgodnie z Zarządzeniem nr 16/2018 Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie z dnia 01 sierpnia 2018r. w sprawie skrócenia czasu pracy na okres upałów MGOPS w Opocznie w dniach 01.08.2018 do 03.08.2018 Ośrodek będzie czynny do godz. 14:30.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv