
Za nami już 5 edycja konkursu plastycznego zorganizowanego przez Zespół Interdyscyplinarny działający przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Opocznie. W konkursie wzięły udział dzieci ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Opoczno.Do Zespołu wpłynęło bardzo dużo prac konkursowych dzieci w dwóch kategoriach wiekowych:
I grupa - klasy I – III
II grupa – klasy IV – VIII
Konkurs plastyczny miał na celu:
• zwiększenie świadomości o zdrowiu psychicznym wśród dzieci i młodzieży
• rozwijanie empatii, umiejętności współpracy i radzenia sobie w trudnych sytuacjach
• dbałość o własne zdrowie psychiczne oraz bliskich, kolegów i koleżanek
• przełamywanie tabu związanego z depresją oraz zachęcanie osób chorych do szukania profesjonalnej pomocy
• zachęcanie do dbania o własne emocje i samopoczucie
• wspieranie budowania poczucia własnej wartości
Wybór był bardzo trudny, eksperci wnikliwie ocenili wszystkie prace nadesłane przez uczestników. Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem i dużą kreatywnością. Ostatecznie wybrano 10 zwycięskich prac.
Zwycięzcom gratulujemy.
Poniżej w galerii przedstawiamy nagrodzone prace, które zostały umieszczone na kubeczkach, a które zostaną wykorzystane w ramach działań profilaktycznych związanych z zapobieganiem depresji wśród dzieci.














