Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Stypendium szkolne – weryfikacja dochodów

 

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie informuje uczniów, rodziców, opiekunów prawnych z terenu Gminy Opoczno, którzy mają przyznane prawo do stypendium szkolnego na rok szkolny 2022/2023, iż istnieje możliwość wydłużenia okresu wypłaty świadczenia.

W celu wydania decyzji zmieniających niezbędne jest zweryfikowanie dochodów oraz liczby osób w rodzinie wnioskodawców w okresie styczeń - marzec 2023 r.

W związku z powyższym, w terminie od 16 maja 2023 r. do  31 maja 2023 r. należy wyrazić zgodę na zmianę decyzji w sprawie przyznania stypendium szkolnego na rok szkolny 2022/2023 (dotyczy wszystkich wnioskodawców) oraz w przypadku zmiany wysokości dochodów i/lub liczby osób znajdujących się we wspólnym gospodarstwie domowym w okresie styczeń – marzec 2023 r. stosowne oświadczenie lub zaświadczenie/a.

Składając powyższe dokumenty należy pamiętać o tym, że:

– od 1 stycznia 2023 r. nastąpił wzrost płacy minimalnej (w przypadku osób zatrudnionych),

– od 1 marca 2023 r. nastąpiła waloryzacja rent, emerytur, świadczeń i zasiłków przedemerytalnych oraz rent socjalnych (w przypadku osób pobierających w/w świadczenia).

Fakty te wpływają na wysokość dochodów rodziny.

Dokumenty w wersji papierowej należy dostarczyć do Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie (stanowisko ds. obsługi mieszkańców - hol budynku).

Banery/Logo