Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Projekt Wspieraj Seniora

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie prowadzi działania osłonowe dla osób starszych, wymagających wsparcia w okresie pandemii SARS-CoV-2.

WARUNKI KORZYSTANIA Z PROGRAMU ,,WSPIERAJ SENIORA”

Kto może skorzystać z programu?


Z programu mogą skorzystać osoby starsze po 70 roku życia. W szczególnych przypadkach pomoc może być udzielona osobie przed 70 rokiem życia. Szczególne sytuacje oznaczają brak możliwości zapewnienia niezbędnych potrzeb wynikających ze stanu zdrowia oraz sytuacji rodzinnej i społecznej osoby. Ocena stanu sytuacji i udzielenia wsparcia osobie potrzebującej należy do decyzji ośrodka pomocy społecznej. Z programu nie mogą korzystać osoby, które już otrzymują wsparcie w ramach usług opiekuńczych, czy specjalistycznych usług opiekuńczych. Udzielenie pomocy w ramach programu nie zależy od kryterium dochodowego ani nie jest przyznawana na drodze administracyjnej.

Na jaką pomoc mogą liczyć osoby starsze w ramach programu?

 
W ramach programu osobom starszym mogą być dostarczone artykuły podstawowej potrzeby,
w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej. Koszty zakupów pokrywa Senior. Osoba wspierająca seniora może również wykonać (nieodpłatnie) czynności związane z codziennym funkcjonowaniem, np. sprawy urzędowe (jeżeli zakres tych usług nie wymaga upoważnienia od Seniora lub udostępnienia danych wrażliwych), wyprowadzenie psa, itp. Zakres usług na rzecz osoby starszej jest ograniczony tzw. dystansem sanitarnym.   

Kto pokrywa koszty zakupów dla Seniora?


Za zakupy płaci Senior. Senior przekazuje pieniądze przed dokonaniem zakupów. Zasady i sposób rozliczania ustala indywidualnie ośrodek.

 

Szczegółowe informacje na temat w/w działań i form pomocy można uzyskać w MGOPS w Opocznie od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania Ośrodka:

 

7.30 - 15.30 poniedziałek

7.30 -16.30 wtorek

7.30-15.30 środa

7.30-15.30 czwartek 

7.30-14.30 piątek

Banery/Logo