Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

W rodzinie siła - warsztaty

W dniu 27.08.2021 z projektu pt. „W rodzinie siłą” zostały zorganizowane warsztaty wyjazdowe dla dzieci i młodzieży z elementami hipoterpii do Marcinkowa.

Aktywności proponowane w ramach warsztatów do Marcinkowa pozwolą zapobiec skutkom izolacji, która miała miejsce, a które obserwujemy wśród dzieci rodzin objętych wsparciem Asystenta Rodziny.

Kontakt z końmi- hipoterapia, jako jedna z form rehabilitacji psychoruchowej wywiera wpływ nie tylko na nasze ciało, ale również psychikę. Osoby obcujące z końmi mają możliwość osiągnięcia pełnego rozluźnienia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Możemy mówić również o rozwijaniu umiejętności społecznych, ponieważ hipoterapia wpływa na łatwiejsze nawiązywanie kontaktów z ludźmi. Ponadto postura konia i jego posłuszność sprawia, że wśród osób z niską samooceną wzrasta ich samoakceptacja, odwaga, poczucie odpowiedzialności
i współpracy z innymi, powoduje osłabienie reakcji nerwicowych oraz wzrasta wiara we własne możliwości.

Dodatkowo proponowane aktywności wspomogą działania profilaktyczne, które mają na celu uspołecznienie, nawiązywanie relacji z ludźmi, otwarcie się na rówieśników i otaczającą nas przyrodę – gdzie do tej pory wszystkie wskazane aktywności zastąpił tzw. „wirtualny świat”. Kontakt z szerokorozumianą naturą, którą oferuje Stajnia Agroturystyczna w Marcinkowie pozwoli rozbudzić w dzieciach i młodzieży atrakcyjność kontaktów międzyludzkich, które będą owocować w nadchodzącym roku szkolnym.

Banery/Logo