Klub Seniora – Kalendarium

Wyjazd Seniorów do Sejmu.

Dnia 12.09.2018r. uczestnicy Klubu Seniora ” Niezapominajka” z Opoczna i ” Senior Vigor” z Żarnowa wraz z opiekunami i zaproszoną delegacją wspólnie wyjechali zwiedzać Warszawę. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Sejmu i spotkanie z Posłem na Sejm RP Robertem Telusem. Pan Poseł pomimo swoich obowiązków znalazł czas, by dokładnie pokazać seniorom jak wygląda praca urzędników państwowych i gdzie podejmuje się najważniejsze decyzje państwowe. Drugim ważnym punktem zwiedzania stolicy było Muzeum Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki i modlitwa przy grobie, był to bardzo wzruszający dla wszystkich moment gdzie w zadumie i ciszy uczestnicy wycieczki powierzali swoje intencje i modlitwę. Seniorzy z zaprzyjaźnionym warszawskim historykiem dr Markiem Rzeszatorskim poszli śladami Powstania Warszawskiego po walecznym Żoliborzu przenosząc się myślami i wspomnieniami do tamtych dramatycznych lat.

Gościnne występy Klubu Seniora

Uczestnicy Klubu Seniora ,,Niezapominajka” wystąpili gościnnie na II Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych ,,Bo liczy się serce”. Chór klubowiczów zaśpiewał trzy piosenki:,,Kochajmy się”- słynny hymn seniorów, ,,Pytasz mnie”, oraz ,,Dziękuję”. Uroczystość połączona z festynem miała miejsce przy Parafii Podwyższenia Krzyża 25 sierpnia 2018 roku w Opocznie. Seniorzy zostali zaproszeni na scenę przez Dyrektor MGOPS w Opocznie Panią Barbarę Chomicz, wspierającą rozwój wielu prospołecznych projektów. Seniorzy wraz z innymi uczestnikami festynu spędzili miłe chwile, częstując się przysmakami z grilla i słodkościami domowej roboty.Ogromne podziękowania za zaproszenie składamy na ręce organizatorów tej imprezy z Fundacji „Ostoja”.

Rehabilitacja dla seniorów na opoczyńskim basenie

W dniu 23.08.2018r. uczestnicy Klubu Seniora ,,Niezapominajka” udali się z opiekunami na zajęcia rehabilitacyjne w naszej miejskiej pływalni. Zajęcia mają na celu podnieść poziom sprawności fizycznej oraz pomóc pokonać bariery i ograniczenia związane z dolegliwościami zdrowotnymi naszych seniorów. Dla większości było to nowe doświadczenie, które wyzwoliło wiele spontanicznej radości i przyjemnych wrażeń.  Zajęcia powtarzać będą się cyklicznie. Finansowane są one z Projektu „CUS – centrum usług społecznych dla mieszkańców powiatu opoczyńskiego”  współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Radio Plus w Klubie Seniora Niezapominajka

Opoczyńskich Klubowiczów odwiedził redaktor Radia Plus Radom Marcin Prejs, który z seniorami prowadził rozmowę o uczestnictwie w nowej placówce wsparcia dla opoczyńskich seniorów. Tymczasową siedzibę ma w dolnej części kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie. Seniorzy spotykają się tu codziennie. Z zajęć korzystają od godziny 8 do 16. Niezapominajka cieszy się dużym zainteresowaniem starszych mieszkańców gminy Opoczno, dlatego już niedługo klub rozszerzy swoją działalność o kolejnych seniorów. Docelowo ze wsparcia Niezapominajki ma korzystać aż 30 uczestników.Obecnie w Niezapominajce jest kilkunastu stałych uczestników, którzy nie wyobrażają już sobie życia bez klubu.

Aktywny Senior. W zdrowym ciele młody duch.

Miejskie siłownie to doskonałe miejsce zarówno dla osób młodych i aktywnych, jak i starszych, które cenią sobie zdrowy styl życia. To także dobry sposób na spędzanie czasu wolnego oraz urozmaicenie treningu oraz wydostania się z czterech ścian. Seniorzy z Klubu Seniora Niezapominajka wraz z opiekunami także aktywnie ćwiczą w ramach zajęć prowadzenia gimnastyki usprawniającej dla osób – uczestników „Klubu Seniora” projektu konkursowego „CUS – centrum usług społecznych dla mieszkańców powiatu opoczyńskiego” współfinansowanego ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020, Oś IX Włączenie Społeczne w terminie od 19.02.2018 r. do 30.09.2019 r.

Śniadanie Wielkanocne w Klubie Seniora ,, Niezapominajka”

W dniu 28.03.2018 r. w Klubie Seniora ,, Niezapominajka” odbyło się pierwsze śniadanie Wielkanocne z udziałem Pani Dyrektor MGOPS w Opocznie, zaproszonych gości, uczestników i pracowników MGOPS. Serdeczne życzenia naszym seniorom złożyli obecni na spotkaniu:  Poseł na Sejm RP Robert Telus, pracownicy Biura Poselskiego, Z-ca Burmistrza Anna Zięba, Prezes Fundacji ,,Dar dla Potrzebujących”.

Na świątecznym stole znalazły się tradycyjne, świąteczne potrawy. Nie zabrakło też kolorowej dekoracji wykonanej przez uczestników Klubu.


I Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów

W dniu 24 marca 2018 r. w MDK Opoczno odbył się I Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów, Opoczno 2018 pod patronatem Starosty Opoczyńskiego Józefa Roga oraz Burmistrza Opoczna Rafała Kądzieli. W konkursie udział wziął także Klub Seniora ,,Niezapominajka”, który zaśpiewał trzy utwory ,,Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”,  ,, Dziękuje i Tak”, ,,Kukułeczka kuka”. Był to pierwszy występ klubowiczów na scenie MDK w Opocznie.


Dom Esterki

W Dniu 22. 03. 2018 r. seniorzy Klubu ,, Niezapominajka” zwiedzili opoczyński Dom Esterki,  w którym obecnie znajduje się Miejska Biblioteka Publiczna oraz czytelnia. Zwiedzający poznali historię budynku oraz obejrzeli pomieszczenia znajdujące się w budynku. Budynek ten posiada sklepione izby i rozległe piwnice, z których można się było dostać do zamku królewskiego.  Do najstarszych części obecnego budynku należą dwa pomieszczenia na parterze, o kolebkowym sklepieniu, oraz piwnica z portalami. Seniorzy mieli okazję zwiedzić bibliotekę, czytelnię oraz salę informatyczną wykorzystywaną na potrzeby mieszkańców powiatu opoczyńskiego.


Seniorzy zwiedzają Muzeum w Opocznie

W dniu 15.03.2018 r. dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Muzeum Adama Grabowskiego seniorzy  z opoczyńskiego klubu ,, Niezapominajka” zwiedzili Muzeum Regionalne w Opocznie. Seniorzy z  wielkim zainteresowaniem zwiedzali Zamek Kazimierzowski słuchając historii opowiadanej przez przewodnika muzealnego, który pokazał zgromadzone eksponaty znajdujące się w pomieszczeniach muzealnych. Seniorzy aktywnie uczestniczyli podczas spotkania opowiadając o własnych przeżyciach z okresu II Wojny Światowej oraz o zasłyszanych opowieściach historycznych od członków najbliższej rodziny.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv