Klub Seniora – Kalendarium

Wycieczka do Ciechocinka

W dniu 06.06.2019r. uczestnicy Klubu Seniora ,,Niezapominajka” wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę turystyczną do Ciechocinka. Wyjazd rozpoczął się wczesnym rankiem i wszyscy byli punktualni. Chyba dlatego, że każdy spóźnialski „za karę” miał zaśpiewać piosenkę na środku autokaru 😉

Ciechocinek powitał Seniorów piękną słoneczną pogodą i kwiatami…

Zwiedzanie tego malowniczego miasteczka Uczestnicy rozpoczęli od przejażdżki tzw. melexem, by wygodnie dojechać do wszystkich ważnych miejsc tego uzdrowiskowego miasteczka. Przejażdżka okazała się strzałem „w dziesiątkę”. Podczas przejazdu po tym urokliwym Ciechocinku, przewodnik podzielił się również kilkoma ciekawostkami z nim związanymi, co bardzo zainteresowało Naszych Seniorów.

Punktem kulminacyjnym wyprawy był spacer oraz wypoczynek pod Tężniami, gdzie panuje słynny, bogaty w jod mikroklimat tworzący naturalne, lecznicze inhalatorium. Tężnie w Ciechocinku to zespół trzech tężni solankowych, wzniesionych w XIX wieku. Jest to największa tego typu drewniana konstrukcja w Europie. Zespół tężni i warzelni soli wraz z parkami: Tężniowym i Zdrojowym stanowi Pomnik Historii. Nasi Seniorzy wypoczywając na ławeczkach, podczas prowadzonych ciekawych rozmów, mogli spokojnie inhalować się zawierającym jod powietrzem.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie okolic ciechocińskiej fontanny tzw. Grzybka

… oraz Parku Zdrojowego.

Muszla koncertowa w Parku Zdrojowym, gdzie odbywają się liczne koncerty, również cieszyła się dużym zainteresowaniem Naszych Seniorów. Znając już niezwykłe talenty Naszych Podopiecznych być może kiedyś spotkamy Ich na „wielkiej scenie” czego Im serdecznie życzymy.

Malowniczy Ciechocinek urzekł wszystkich dywanami kwiatowymi w Parku Zdrojowym i nie tylko… Całe miasto to jeden piękny kwiatowy dywan…

Po zakończeniu zwiedzania, Seniorzy udali się na obiad oraz orzeźwili się pysznymi lodami. Uczestnicy wycieczki wśród zachwycającej przyrody, odpoczywając w parku przy fontannie „Jaś i Małgosia”, zregenerowali siły na drogę powrotną.

W drodze powrotnej przy akompaniamencie akordeonu Seniorzy umilili sobie podróż wspólnym śpiewaniem. W godzinach wieczornych wszyscy szczęśliwi i zadowoleni wrócili do Opoczna.

Ruch to zdrowie

W opoczyńskim Klubie Seniora Niezapominajka po okiem instruktora odbywają się ćwiczenia dla seniorów, dzięki którym mogą zyskać zwiększenie zakresu ruchu.

Ćwiczenia dobierane są odpowiednio do możliwości fizycznych naszych seniorów oraz predyspozycji zdrowotnych. Seniorzy bardzo sobie cenią takie zajęcia i aktywnie uczestniczą, gdyż każdy chce być jak najdłużej sprawny i pełny energii.

Sezon ćwiczeń na świeżym powietrzu Seniorzy rozpoczęli z wielkim entuzjazmem oraz zapałem. Doskonała pogoda sprzyjała wspólnej gimnastyce, gdzie na twarzach Uczestników było widać uśmiech i zadowolenie.

Po zakończeniu ćwiczeń była niespodzianka w postaci grilla…

Miłym wydarzeniem były odwiedziny zaproszonych gości tj. Dyrekcji Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie wraz z kierownictwem oraz koordynatorem projektu CUS, dzięki któremu funkcjonuje opoczyński Klub Seniora. Wszyscy wspólnie w miłej i rodzinnej atmosferze zajadali się potrawami z grilla.

Śniadanie Wielkanocne w Klubie Seniora ,,Niezapominajka”

W dniu 17.04.2019r.  pod patronatem Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne dla osób starszych i niesamodzielnych. W uroczystości kultywującej tradycje Świąt Wielkiej Nocy udział wzięli nie tylko uczestnicy Klubu Seniora, pracownicy MGOPS ale również zaproszeni goście w osobie Burmistrza Miasta Opoczno, pracowników Urzędu Gminy oraz Dyrektora MGOPS w Opocznie.

Zastępca Burmistrza Pan Andrzej Kacprzak złożył najserdeczniejsze życzenia zarówno Seniorom i ich rodzinom jak i  pracownikom zaangażowanym w tworzenie i organizację  pracy Klubu „Niezapominajka”.

 Dyrektor MGOPS w Opocznie Pan Bernard Ziółkowski w imieniu własnym i wszystkich pracowników ośrodka życzył wszystkim obecnym zdrowia i pogody ducha, Swoją przemowę zwieńczył wierszem Wisławy Szymborskiej.Seniorzy w ramach zajęć kulinarnych przygotowali smaczne potrawy wielkanocne między innymi tradycyjny barszcz  z białą kiełbasą i jajkiem oraz przystawki i ciasto. Oprócz wspaniale przygotowanych i elegancko podanych potraw stół zdobiły wspaniałe dekoracje.W świątecznej atmosferze , seniorzy zaprezentowali swoje zdolności muzyczne wykonując trzy utwory związane z tematyką świat Wielkanocnych  przy akompaniamencie instruktora muzyki.

W części artystycznej jedna z Seniorek wspaniale wyrecytowała kolejny tego dnia wiersz Noblistki Wisławy Szymborskiej zatytułowany „ Jak Ja się czuję ? „

„Kiedy ktoś zapyta, jak ja się dziś czuję,

Grzecznie mu odpowiadam, że „dobrze, dziękuję”.
To, że mam artretyzm, to jeszcze nie wszystko,
Astma, serce mi dokucza i mówię z zadyszką,

puls słaby, krew moja w cholesterol bogata…
Lecz dobrze się czuję, jak na moje lata.
Bez laseczki teraz chodzić już nie mogę,
choć zawsze wybieram najłatwiejszą drogę.
W nocy przez bezsenność bardzo się morduję,
ale przyjdzie ranek… znów dobrze się czuję.
Mam zawroty głowy, pamięć „figle” płata,
lecz dobrze się czuję, jak na moje lata!
Z wierszyka mojego ten sens się wywodzi,
że kiedy starość i niemoc przychodzi,
to lepiej zgodzić się ze strzykaniem kości
i nie opowiadać o swojej starości.
Zaciskając zęby z tym losem się pogódź
i wszystkich wokoło chorobami nie nudź!
Powiadają: „Starość okresem jest złotym”,
kiedy spać się kładę, zawsze myślę o tym…
„Uszy” mam w pudełku, „zęby” w wodzie studzę,
„oczy” na stoliku, zanim się obudzę…
Jeszcze przed zaśnięciem ta myśl mnie nurtuje:
„Czy to wszystkie części, które się wyjmuje?”
Za czasów młodości (mówię bez przesady)
łatwe były biegi, skłony i przysiady.
W średnim wieku jeszcze tyle sił zostało,
żeby bez zmęczenia przetańczyć noc całą…
A teraz na starość czasy się zmieniły,
spacerkiem do sklepu, z powrotem bez siły.
Dobra rada dla tych, którzy się starzeją:
niech zacisną zęby i z życia się śmieją.
Kiedy wstaną rano, „części” pozbierają,
niech rubrykę zgonów w prasie przeczytają.
Jeśli ich nazwiska tam nie figurują,
to znaczy, że ZDROWI I DOBRZE SIĘ CZUJĄ.”

W ramach zajęć rękodzieła Uczestnicy Klubu własnoręcznie przygotowali stroiki świąteczne oraz upominki dla zaproszonych gości. Wspólnie spędzony czas w rodzinnej atmosferze udzielił się wszystkim. Na zakończenie miłego spotkania wszyscy wspólnie zaśpiewali utwory zainicjowane przez Naszych Seniorów. Przybyli goście byli zachwyceni umiejętnościami wokalnymi, recytatorskimi  i plastycznymi podopiecznych Klubu „Niezapominajka”

 

„Śpiewać każdy może”

W dniu 06.04.201

Na zakończenie miłego spotkania wszyscy wspólnie zaśpiewali utwory zainicjowane przez Naszych Seniorów. Przybyli goście byli zachwyceni umiejętnościami wokalnymi, recytatorskimi  i plastycznymi podopiecznych Klubu „Niezapominajka”

9r. w Miejski Dom Kultury w Opocznie odbył się II Przegląd Artystyczny Ruchu Seniorów Opoczno 2019. W przeglądzie po raz kolejny udział wziął także funkcjonujący przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Opocznie Klub Seniora Niezapominajka. Seniorzy pomimo tremy i stresu zaśpiewali trzy utwory tj. Matko moja ja wiem, Pytasz mnie, Jesienne róże, które zostały bardzo emocjonalnie odebrane przez publiczność.

Kino dla Wszystkich

W dniu 16.03.2019r. Seniorzy z Klubu ,, Niezapominajka” wspólnie wybrali się na seans filmowy do kina przy MDK w Opocznie. Film ,,Całe szczęście” uczestnikom dostarczył wiele radości, dobrego humoru i miłych chwil. Seniorzy mieli okazję wspólnie zintegrować się i razem spędzić sobotnie popołudnie.

 

Autorskie Spotkanie

Dnia 15.03.2019r. w Bibliotece Miejskiej odbyło się spotkanie z pisarką Krystyną Wieczorek, autorką serii książek ,,Młyn na Stawkach”. W spotkaniu wzięli udział uczestnicy Klubu Seniora ,,Niezapominajka”. W Klubie Seniora odbywają się zajęcia z biblioterapii, na których czytane są książki autorstwa Pani Krystyny Wieczorek, dlatego spotkanie było dla uczestników ważnym wydarzeniem. Seniorzy mogli osobiście spotkać się i porozmawiać z autorką ulubionych książek.

O “Niezapominajkach” nie zapominają opoczyńscy policjanci.

Głównym celem działalności Klubu Seniora oprócz aktywizacji i integracji osób starszych, niesamodzielnych jest również dbanie o bezpieczeństwo poprzez poszerzanie wiedzy o nowych metodach przestępczych stosowanych przez oszustów. Dnia 14. 02. 2019 r. w Klubie Seniora odbyła się pogadanka a poruszane przez funkcjonariuszy tematy były adekwatne do aktualnych wydarzeń , w związku z tym wywołały żywą dyskusję wśród seniorów. Uczestnicy dowiedzieli się jak dbać o swoje bezpieczeństwo, kiedy i jak rozpoznać zagrożenie, oraz jak rozpoznać osoby, które podszywają się pod pracowników różnych instytucji.

 

Walentynki okazją do integracji w Klubie Seniora

14 lutego to imieniny Walentego, patrona zakochanych. Właśnie w tym dniu seniorzy obchodzili Dzień Zakochanych, popularne WALENTYNKI,jak twierdzą, jest to ich druga młodość”. By umilić sobie ten dzień, przygotowano słodki poczęstunek w wykonaniu Pań uczestniczących w zajęciach kulinarnych.

Dzień Babci i Dziadka w Klubie Seniora

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Uczestnicy Klubu Seniora ,,Niezapominajka” także mieli okazje świętować Dzień Babci i Dziadka przy wesołej muzyce, wspólnym śpiewie oraz pysznym poczęstunku, słodkim deserze, którego aromat roznosił się w wokoło. Seniorom w tym dniu wręczono ręcznie wykonane upominki.

Seniorzy żegnają Stary Rok

W opoczyńskim klubie ,,Niezapominajka” zoorganizowano pożegnanie Starego Roku. Uczestnicy klubu oraz opiekunowie przygotowali słodki poczęstunek, przekąski oraz gorący posiłek by umilić ostatni dzień roku w klubie. Jak obyczaj każe wesołą muzyką oraz lampką szampana należy pożegnać Stary Rok i tak też tradycji stało się zadość.

Spotkanie Wigilijne w Klubie Seniora

Dnia 19.12.2018 roku uczestnicy Klubu Seniora „ Niezapominajka” spotkali się na wigilii, aby przy wspólnym stole połamać się opłatkiem i złożyć sobie nawzajem świąteczne życzenia. Spotkanie wigilijne rozpoczęło się o godzinie 11:30, uczestniczyli w nim seniorzy, terapeuci oraz zaproszeni goście. Po połamaniu się opłatkiem oraz degustacji potraw wigilijnych samodzielnie przygotowanych przez uczestników Klubu przyszedł czas na wspólne kolędowanie. Śpiew kolęd, życzenia a także blask płonących świec i zapach wigilijnych potraw stworzyły wyjątkową, pełną wzruszeń, atmosferę.

 

Świąteczne ozdoby

W Klubie Seniora „Niezapominajka” już pod koniec listopada ruszyły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Seniorzy wspólnie z terapeutami rozpoczęli prace nad dekoracjami i stroikami świątecznymi. Dzięki wspólnej pracy powstały prawdziwe arcydzieła takie jak np.: ozdoby choinkowe, stroiki a także śliczne choinki. Uczestnicy Klubu wykonanymi pracami obdarowali wraz ze świątecznymi życzeniami zaprzyjaźnione instytucje, placówki oraz gości odwiedzających Klub seniora.

Wspólne kolędowanie

W dniach 14.12.2018 oraz 15.12.2018 roku, uczestnicy Klubu Seniora „ Niezapominajka” wraz z uczestnikami CIS-u oraz zaproszonymi gośćmi wzięli udział w spotkaniu opłatkowym oraz wspólnym kolędowaniu. Seniorzy uświetnili spotkanie wigilijne przygotowanymi kolędami i pastorałkami pod okiem swojego instruktora. Następnego dnia wzięli udział w Wigilij Obywatelskiej na Placu Kościuszki w Opocznie, śpiewając kolędy i umilając chwile wszystkim biorącym udział w spotkaniu opłatkowym.

 

Święty Mikołaj w Klubie Seniora

Klub Seniora Niezapominajka gościł Świętego Mikołaja, który dotarł z upominkami do opoczyńskich seniorów uczestniczących w zajęciach klubu. Wizyta sprawiła wiele radości, przyjemności i uśmiechu na twarzach i w sercach seniorów, którzy wspominali spotkania ze Świętym w innych okresach swojego życia.

Seniorzy też się bawią

Seniorzy z Klubu Niezapominajka zostali zaproszeni na zabawię andrzejkową do Środowiskowego Domu Samopomocy w Opocznie. Oprócz wesołej zabawy jaką zapewniła seniorom kadra pracownicza ŚDS-u mogli oni posilić się słodkim poczęstunkiem, przystawkami oraz daniem gorącym. Zabawa taneczna trwała do późnych godzin popołudniowych, gdzie seniorzy integrowali się z uczestnikami Domów Środowiskowych.

Smacznie i zdrowo w Klubie Seniora

W klubie Seniora Niezapominajka oprócz zajęć muzycznych, rękodzieła, biblioterapii odbywają się także zajęcia kulinarne. W ramach tych zajęć przygotowywane są smaczne i zdrowe przystawki, sałatki, kanapki, desery, tosty oraz przepyszne ciasta. Uczestnicy klubu maja okazję wypróbować nowe przepisy oraz podzielić się tradycyjnymi wypraktykowanymi w codziennym życiu przepisami. Wszyscy uczestnicy mogą skosztować oraz delektować się przygotowanymi potrawami i przekąskami.

100-lecie odzyskania Niepodległości

Uczestnicy Klubu Seniora ” Niezapominajka” przygotowali występ słowno-muzyczny z okazji setnej roczny odzyskania przez Polskę Niepodległości. Umiejętności artystyczno-sceniczne prezentowali w kościele Podwyższenia Krzyża w Opocznie, gdzie mogli ich podziwiać uczestnicy oraz kadra ŚDS jak również zaproszeni goście. Podczas występu przypomniano historię drogi do niepodległości Polski. Do każdego przeczytanego wydarzenia historycznego wkomponowano pieśni patriotyczne, które wyrażały trudy i cierpienia ludzi walczących o wolność narodu dla innych pokoleń. Występ dostarczył wiele emocji i wzruszeń nie tylko wśród widowni ale także samych przedstawiających.

Seniorzy zwiedzają  nasze piękne okolice

W czwartek  11.10.2018r. Seniorzy z Klubu ,, Niezapominajka” wyjechali na wycieczkę. Swoja podróż rozpoczęli od Inowłodza, gdzie zwiedzili ruiny zamku Kazimierza Wielkiego z XIV wieku. Przewodnik pokazał seniorom podziemia zamku, wieżę zamkową podziwiając piękny inowłodzki krajobraz oraz prace miejscowych artystów ludowych zajmujących się wycinanką papierową. Kolejnym punktem zwiedzania był wzniesiony na wzgórzu w XIIw.  kościółek św. Idziego.  Po zwiedzaniu Inowłodza seniorzy udali się do Spały by zwiedzić Ośrodek Przygotowań Olimpijskich i zobaczyć jak trenują sportowcy z różnych dziedzin sportowych. Seniorzy mieli okazję zwiedzić także Nagórzyckie Groty a tam zanurzyli się w emocjonującym spacerze po labiryncie podziemnych sal, korytarzy i wnęk w dawnej kopalni piasku kwarcowego. Wycieczka zakończyła się miłym akcentem a mianowicie seansem filmowym ,,Dywizjon 303″. Wycieczka odbyła się dzięki uprzejmości Pana Posła na Sejm RP Roberta Telusa.

Szkolenie dla Seniorów

W dniu 10.10.2018r. Uczestnicy Klubu Seniora ,, Niezapominajka” wzięli udział w szkoleniu  na temat podstaw prawnych  konsumentów, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Opocznie. Seniorzy poznali  prawa dotyczące umów zawieranych z firmami sprzedającymi nie tylko swoje produkty ale również  usługi m.in. telefoniczne i internetowe. Seniorzy uzyskali informację o możliwościach odstąpienia od umów  i składania reklamacji oraz zwrócenia produktu lub usługi. Po szkoleniu uczestnicy Klubu udali się do pierogarni  ,, Wyspa Smaków” gdzie  wspólnie zjedli obiad i wypili kawę. Na koniec spotkania Seniorzy na świeżym powietrzu podziwiali uroki pięknej złotej polskiej jesieni oraz omawiali przekazane na szkoleniu treści.

 

Seniorzy  rozpoczęli naukę  2018/2019r.

Dnia 09.10.2018r. odbyła się inauguracja roku akademickiego 2018/2019r. Uniwersytetu Trzeciego Wieku połączone z 10-leciem powstania Uniwersytetu. Niektórzy uczestnicy Klubu Seniora ,,Niezapominajka” biorą czynny udział w zajęciach organizowanych przez Uniwersytet i promują jego działalność.  Inni klubowicze nie należący do Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w uroczystości i wspierali swoją obecnością podczas uroczystego koncertu koleżanki z Klubu Seniora ,,Niezapominajka”.

 

Pierwsza Pomoc w Klubie Seniora Niezapominajka

Dzięki życzliwości Pana dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im.Stefana Żeromskiego, który udostępnił fantoma, uczestnicy Klubu Seniora „Niezapominajka” mogli zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Seniorzy dowiedzieli się jak udzielić pomocy osobom, które są ofiarami różnych zdarzeń takich jak wypadki czy nagła utrata przytomności. Seniorzy dzielnie ćwiczyli na fantomie np. jak przywrócić akcję serca oraz jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

 

Pielgrzymka opoczyńskich seniorów do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej

Opoczyńscy Seniorzy w dniu 27.09.2018r. wczesnym rankiem wyjechali na pielgrzymkę. Pierwszym miejsce do którego seniorzy dotarli były Wadowice gdzie jednym z najważniejszych miejsc związanych z św. Janem Pawłem II było zwiedzanie muzeum znajdującego się w Domu Rodzinnym Karola Wojtyły, w którym zgromadzono wiele pamiątek z różnych etapów życia począwszy od lat dziecięcych aż po kres Służby Bożej. Dużo wzruszenia pojawiło się w sercach pielgrzymów kiedy ujrzeli ślady papieskiej krwi na ubraniu pracownika ochrony, gdy dokonano zamachu na papieża z dnia 13.05.1981r. Łzy cisnęły się do oczu gdy wszyscy weszli do sali, w której ściany wypełnione były listami świadczącymi o cudownym uzdrowieniu przez św. Jana Pawła II. Następnie seniorzy wyruszyli ciuchcią turystyczną szlakiem wspomnień ,, Z życia Karola Wojtyły” i słynną zjedli kremówkę papieską. Kolejnym punktem pielgrzymki była Kalwaria Zebrzydowska, w której odwiedzili Sanktuarium Pasyjno – Maryjne Opactwa Ojców Bernardynów.

 

Wyjazd Seniorów do Sejmu.

Dnia 12.09.2018r. uczestnicy Klubu Seniora ” Niezapominajka” z Opoczna i ” Senior Vigor” z Żarnowa wraz z opiekunami i zaproszoną delegacją wspólnie wyjechali zwiedzać Warszawę. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Sejmu i spotkanie z Posłem na Sejm RP Robertem Telusem. Pan Poseł pomimo swoich obowiązków znalazł czas, by dokładnie pokazać seniorom jak wygląda praca urzędników państwowych i gdzie podejmuje się najważniejsze decyzje państwowe. Drugim ważnym punktem zwiedzania stolicy było Muzeum Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki i modlitwa przy grobie, był to bardzo wzruszający dla wszystkich moment gdzie w zadumie i ciszy uczestnicy wycieczki powierzali swoje intencje i modlitwę. Seniorzy z zaprzyjaźnionym warszawskim historykiem dr Markiem Rzeszatorskim poszli śladami Powstania Warszawskiego po walecznym Żoliborzu przenosząc się myślami i wspomnieniami do tamtych dramatycznych lat.

Gościnne występy Klubu Seniora

Uczestnicy Klubu Seniora ,,Niezapominajka” wystąpili gościnnie na II Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych ,,Bo liczy się serce”. Chór klubowiczów zaśpiewał trzy piosenki:,,Kochajmy się”- słynny hymn seniorów, ,,Pytasz mnie”, oraz ,,Dziękuję”. Uroczystość połączona z festynem miała miejsce przy Parafii Podwyższenia Krzyża 25 sierpnia 2018 roku w Opocznie. Seniorzy zostali zaproszeni na scenę przez Dyrektor MGOPS w Opocznie Panią Barbarę Chomicz, wspierającą rozwój wielu prospołecznych projektów. Seniorzy wraz z innymi uczestnikami festynu spędzili miłe chwile, częstując się przysmakami z grilla i słodkościami domowej roboty.Ogromne podziękowania za zaproszenie składamy na ręce organizatorów tej imprezy z Fundacji „Ostoja”.

Rehabilitacja dla seniorów na opoczyńskim basenie

W dniu 23.08.2018r. uczestnicy Klubu Seniora ,,Niezapominajka” udali się z opiekunami na zajęcia rehabilitacyjne w naszej miejskiej pływalni. Zajęcia mają na celu podnieść poziom sprawności fizycznej oraz pomóc pokonać bariery i ograniczenia związane z dolegliwościami zdrowotnymi naszych seniorów. Dla większości było to nowe doświadczenie, które wyzwoliło wiele spontanicznej radości i przyjemnych wrażeń.  Zajęcia powtarzać będą się cyklicznie. Finansowane są one z Projektu „CUS – centrum usług społecznych dla mieszkańców powiatu opoczyńskiego”  współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Radio Plus w Klubie Seniora Niezapominajka

Opoczyńskich Klubowiczów odwiedził redaktor Radia Plus Radom Marcin Prejs, który z seniorami prowadził rozmowę o uczestnictwie w nowej placówce wsparcia dla opoczyńskich seniorów. Tymczasową siedzibę ma w dolnej części kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie. Seniorzy spotykają się tu codziennie. Z zajęć korzystają od godziny 8 do 16. Niezapominajka cieszy się dużym zainteresowaniem starszych mieszkańców gminy Opoczno, dlatego już niedługo klub rozszerzy swoją działalność o kolejnych seniorów. Docelowo ze wsparcia Niezapominajki ma korzystać aż 30 uczestników.Obecnie w Niezapominajce jest kilkunastu stałych uczestników, którzy nie wyobrażają już sobie życia bez klubu.

Aktywny Senior. W zdrowym ciele młody duch.

Miejskie siłownie to doskonałe miejsce zarówno dla osób młodych i aktywnych, jak i starszych, które cenią sobie zdrowy styl życia. To także dobry sposób na spędzanie czasu wolnego oraz urozmaicenie treningu oraz wydostania się z czterech ścian. Seniorzy z Klubu Seniora Niezapominajka wraz z opiekunami także aktywnie ćwiczą w ramach zajęć prowadzenia gimnastyki usprawniającej dla osób – uczestników „Klubu Seniora” projektu konkursowego „CUS – centrum usług społecznych dla mieszkańców powiatu opoczyńskiego” współfinansowanego ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020, Oś IX Włączenie Społeczne w terminie od 19.02.2018 r. do 30.09.2019 r.

Śniadanie Wielkanocne w Klubie Seniora ,, Niezapominajka”

W dniu 28.03.2018 r. w Klubie Seniora ,, Niezapominajka” odbyło się pierwsze śniadanie Wielkanocne z udziałem Pani Dyrektor MGOPS w Opocznie, zaproszonych gości, uczestników i pracowników MGOPS. Serdeczne życzenia naszym seniorom złożyli obecni na spotkaniu:  Poseł na Sejm RP Robert Telus, pracownicy Biura Poselskiego, Z-ca Burmistrza Anna Zięba, Prezes Fundacji ,,Dar dla Potrzebujących”.

Na świątecznym stole znalazły się tradycyjne, świąteczne potrawy. Nie zabrakło też kolorowej dekoracji wykonanej przez uczestników Klubu.


I Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów

W dniu 24 marca 2018 r. w MDK Opoczno odbył się I Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów, Opoczno 2018 pod patronatem Starosty Opoczyńskiego Józefa Roga oraz Burmistrza Opoczna Rafała Kądzieli. W konkursie udział wziął także Klub Seniora ,,Niezapominajka”, który zaśpiewał trzy utwory ,,Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”,  ,, Dziękuje i Tak”, ,,Kukułeczka kuka”. Był to pierwszy występ klubowiczów na scenie MDK w Opocznie.


Dom Esterki

W Dniu 22. 03. 2018 r. seniorzy Klubu ,, Niezapominajka” zwiedzili opoczyński Dom Esterki,  w którym obecnie znajduje się Miejska Biblioteka Publiczna oraz czytelnia. Zwiedzający poznali historię budynku oraz obejrzeli pomieszczenia znajdujące się w budynku. Budynek ten posiada sklepione izby i rozległe piwnice, z których można się było dostać do zamku królewskiego.  Do najstarszych części obecnego budynku należą dwa pomieszczenia na parterze, o kolebkowym sklepieniu, oraz piwnica z portalami. Seniorzy mieli okazję zwiedzić bibliotekę, czytelnię oraz salę informatyczną wykorzystywaną na potrzeby mieszkańców powiatu opoczyńskiego.


Seniorzy zwiedzają Muzeum w Opocznie

W dniu 15.03.2018 r. dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Muzeum Adama Grabowskiego seniorzy  z opoczyńskiego klubu ,, Niezapominajka” zwiedzili Muzeum Regionalne w Opocznie. Seniorzy z  wielkim zainteresowaniem zwiedzali Zamek Kazimierzowski słuchając historii opowiadanej przez przewodnika muzealnego, który pokazał zgromadzone eksponaty znajdujące się w pomieszczeniach muzealnych. Seniorzy aktywnie uczestniczyli podczas spotkania opowiadając o własnych przeżyciach z okresu II Wojny Światowej oraz o zasłyszanych opowieściach historycznych od członków najbliższej rodziny.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv