Dzielnicowy Bliżej Nas

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie włączył się w współpracę na rzecz kampanii  „Dzielnicowy Bliżej Nas” której głównym zadaniem jest prowadzenie działań profilaktycznych w środowisku wiejskim celem podniesienia świadomości odnośnie zagrożeń związanych z oszustwami i kradzieżami, których ofiarami padają osoby starsze, samotne bądź niezaradne życiowo.

Dnia 5 lutego 2018r o godzinie 16:00 w Świetlicy Wiejskiej w Sitowej odbyło się spotkanie z mieszkańcami, w którym wzięli udział dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Opocznie oraz pracownicy socjalni MGOPS w Opocznie. W trakcie spotkania omówiono szczegółowo najczęściej stosowane metody oszustw, gdzie osoby nieuprawnione podają się za urzędników lub funkcjonariuszy publicznych stosując oszustwo takie jak: „metoda na wnuczka”, „na policjanta”, „na pracownika socjalnego”, „pracownika elektrowni”. Dzielnicowi wspomnieli również o zagrożeniach związanych z zakupami przez Internet, odbieraniem połączeń telefonicznych z nieznanych numerów, po odebraniu których naliczane dodatkowe koszty połączeń. Uczestnicy spotkania – mieszkańcy sołectwa Sitowa wraz z Sołtysem panią Krystyną Świerczyńską, bardzo chętnie i aktywnie udzielali się w dyskusji, zadawali pytania, dzielili się własnymi doświadczeniami i refleksjami. Wyrazili chęć kolejnego spotkania.

Spotkanie umożliwiło omówienie zagadnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, mieszkańcy Sitowej dowiedzieli się czym jest taka mapa i w jaki sposób mogą z niej korzystać. Pani Sołtys miejscowości Sitowa, z pomocą dzielnicowego zaznaczyła na Krajowej Mapie Zagrożeń obiekt należący do miejscowości Sitowa, na którym dochodzi do aktów wandalizmu.

Dyrekcja Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie wraz z pracownikami socjalnymi dziękuje dzielnicowym KPP w Opocznie za inicjatywę i dobrą współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców gminy Opoczno.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv