W dniu 17 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Opocznie odbyło się VI Opoczyńskie Spotkanie Wigilijne pod Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela oraz Wiceprzewodniczącego Komisji Rolnictwa Posła na Sejm RP Roberta Telusa, podczas którego pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie przygotowali 1000 paczek żywnościowych dla mieszkańców gminy – zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Ponadto 127 dzieci z rodzin objętych pomocą asystenta rodziny otrzymały prezenty ufundowane przez Rycerzy Kolumba.

W akcję świąteczną dla małoletnich włączyła się również fundacja „Dar dla Potrzebujących”, dodatkowe 500 rodzin zostało objętych pomocą w formie paczek świątecznych.

Uczestnicy spotkania wigilijnego mieli okazję spróbować autorskich potraw przygotowanych przez kucharki Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Centrum Edukacji i Rozwoju” w Opocznie. Nie zabrakło również degustacji wigilijnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Prawdziwą atrakcją była również żywa szopka bożonarodzeniowa.

W spotkaniu wigilijnym wzięły udział tłumy mieszkańców, można było naprawdę poczuć atmosferę Bożego Narodzenia. Świąteczna atmosfera, ożywione rozmowy, koncert kolęd podkreślały wyjątkowość i potrzebę organizacji tego typu uroczystości. Takie spotkania wigilijne stały się już tradycją, a ich organizacja możliwa jest dzięki wielkiemu zaangażowaniu pracowników MGOPS w Opocznie.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv