Category Archives: Bez kategorii

Dożywianie dzieci w szkole

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej mogą ubiegać się o przyznanie pomocy w formie dożywiania   dzieci w szkole w ramach wieloletniego programu rządowego  „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.

Aby  skorzystać z tej formy pomocy należy spełnić następujące warunki:

– miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć  792,00 zł netto

– w siedzibie Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie należy złożyć wniosek o pomoc, do którego  powinny  być dołączone  dokumenty  potwierdzające wysokość dochodów netto wszystkich  członków  rodziny  za  miesiąc  poprzedzający  złożenie  wniosku (do wniosku złożonego we wrześniu należy dołączyć  dochody za sierpień).

Kwota dochodu z 1 ha przeliczeniowego wynosi 308 zł.

Do dochodu nie doliczamy otrzymywanego świadczenia wychowawczego 500 + i świadczenia „ Dobry Start”.

Stypendium szkolne

Stypendium szkolne może otrzymać uczeń, którego rodzina znajduje się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie:

– miesięczna  wysokość  dochodu  na  osobę  w  rodzinie  za  miesiąc poprzedzający złożenie wniosku nie może przekraczać kwoty 528 zł netto (do wniosku złożonego we wrześniu należy dołączyć dochody za sierpień),

– wnioski o przyznanie stypendium szkolnego należy składać w siedzibie Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie, ul. Mikołaja Kopernika 3 w pokoju nr 3 od dnia 2 września 2019 r. do 15 września 2019r.

Karta Dużej Rodziny

Kolonie letnie dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Opoczno

Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie zakwalifikował  24 dzieci     z rodzin najuboższych do uczestnictwa w koloniach letnich organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Łodzi. Wypoczynek zorganizowany będzie w miejscowości Małe Ciche w terminie 16-29 sierpnia 2019r. Zbiórka uczestników kolonii będzie miała miejsce w dniu 16 sierpnia 2019r. (piątek) o godzinie 11.30  na parkingu przy Miejskim Domu Kultury w Opocznie. Po zbiórce nastąpi wyjazd autokarem w polskie góry.

Wszystkim dzieciom życzymy pięknej pogody, miłego wypoczynku oraz wielu cudownych wrażeń.

Informacja

W związku ze zgłaszanymi problemami dotyczących powiadomień mailowych zawierających Informację o przyznaniu Świadczenia Dobry Start i Świadczenia Wychowawczego informujemy iż powiadomienia te wychodzą od nas prawidłowo. Ostateczny wygląd może zależeć od specyfiki i konfiguracji serwera pocztowego beneficjenta otrzymującego taki email, na co nie mamy żadnego wpływu.

Wojewódzka Karta Rodzin Wielodzietnych

Zmiana urzędowania MGOPS

Zgodnie z zarządzeniem nr 7/2019 p.o. Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie z dnia 26 czerwca 2019r. w sprawie zmiany godzin urzędowania, na okres upałów MGOPS w Opocznie w dniu 26.06.2019 Ośrodek będzie czynny od 7:30 do godz. 14:30. Za utrudnienia przepraszamy!

EKO MOPSIKI zapraszają!

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie zaprasza wszystkie dzieci na EKO-logiczne Dni Opoczna 29 czerwca start godzina 11, bawimy się do godziny 16.  Będzie zabawa, będzie się działo…

Przed zabawą trzeba napełnić brzuszki zapraszamy dzieci i dorosłych na pyszny barszczyk z kiełbaską, słodycze i pączki. Przy naszym namiocie liczne atrakcje  zapraszamy dzieci w wieku 2 do 6 lat oraz 7 do 10 lat na konkurs plastyczny oraz konkurs recytatorski. Starsze dzieci mogą wykazać się w konkursie sprawności fizycznej indywidualnie oraz drużynowo. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni. Ale to nie koniec… nasi Milusińscy mogą pomalować sobie buźki, wpleść we włosy kolorowe warkoczyki lub ufarbować włosy. Dla rodziców punkt informacyjny z zakresu 500+, Dobry Start, Karty Dużej Rodziny.

Zapraszamy na sobotę z MOPSIKAMI :*)

Wycieczka do Ciechocinka

W dniu 06.06.2019r. uczestnicy Klubu Seniora ,,Niezapominajka” wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę turystyczną do Ciechocinka. Wyjazd rozpoczął się wczesnym rankiem i wszyscy byli punktualni. Chyba dlatego, że każdy spóźnialski „za karę” miał zaśpiewać piosenkę na środku autokaru 😉

Ciechocinek powitał Seniorów piękną słoneczną pogodą i kwiatami…

Zwiedzanie tego malowniczego miasteczka Uczestnicy rozpoczęli od przejażdżki tzw. melexem, by wygodnie dojechać do wszystkich ważnych miejsc tego uzdrowiskowego miasteczka. Przejażdżka okazała się strzałem „w dziesiątkę”. Podczas przejazdu po tym urokliwym Ciechocinku, przewodnik podzielił się również kilkoma ciekawostkami z nim związanymi, co bardzo zainteresowało Naszych Seniorów.

Punktem kulminacyjnym wyprawy był spacer oraz wypoczynek pod Tężniami, gdzie panuje słynny, bogaty w jod mikroklimat tworzący naturalne, lecznicze inhalatorium. Tężnie w Ciechocinku to zespół trzech tężni solankowych, wzniesionych w XIX wieku. Jest to największa tego typu drewniana konstrukcja w Europie. Zespół tężni i warzelni soli wraz z parkami: Tężniowym i Zdrojowym stanowi Pomnik Historii. Nasi Seniorzy wypoczywając na ławeczkach, podczas prowadzonych ciekawych rozmów, mogli spokojnie inhalować się zawierającym jod powietrzem.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie okolic ciechocińskiej fontanny tzw. Grzybka

… oraz Parku Zdrojowego.

Muszla koncertowa w Parku Zdrojowym, gdzie odbywają się liczne koncerty, również cieszyła się dużym zainteresowaniem Naszych Seniorów. Znając już niezwykłe talenty Naszych Podopiecznych być może kiedyś spotkamy Ich na „wielkiej scenie” czego Im serdecznie życzymy.

Malowniczy Ciechocinek urzekł wszystkich dywanami kwiatowymi w Parku Zdrojowym i nie tylko… Całe miasto to jeden piękny kwiatowy dywan…

Po zakończeniu zwiedzania, Seniorzy udali się na obiad oraz orzeźwili się pysznymi lodami. Uczestnicy wycieczki wśród zachwycającej przyrody, odpoczywając w parku przy fontannie „Jaś i Małgosia”, zregenerowali siły na drogę powrotną.

W drodze powrotnej przy akompaniamencie akordeonu Seniorzy umilili sobie podróż wspólnym śpiewaniem. W godzinach wieczornych wszyscy szczęśliwi i zadowoleni wrócili do Opoczna.

Ruch to zdrowie

W  opoczyńskim  Klubie Seniora  Niezapominajka po okiem instruktora odbywają się ćwiczenia dla seniorów, dzięki którym  mogą zyskać zwiększenie zakresu ruchu.

Ćwiczenia dobierane są odpowiednio do możliwości fizycznych naszych seniorów oraz predyspozycji zdrowotnych. Seniorzy bardzo sobie cenią takie zajęcia i aktywnie uczestniczą, gdyż każdy chce być jak najdłużej sprawny i pełny energii.

Sezon ćwiczeń na świeżym powietrzu Seniorzy rozpoczęli z wielkim entuzjazmem oraz zapałem. Doskonała pogoda sprzyjała wspólnej gimnastyce, gdzie na twarzach Uczestników było widać uśmiech i zadowolenie.

Po zakończeniu ćwiczeń była niespodzianka w postaci grilla…

Miłym wydarzeniem były odwiedziny zaproszonych gości tj. Dyrekcji Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie wraz z kierownictwem oraz koordynatorem  projektu CUS, dzięki któremu funkcjonuje opoczyński  Klub Seniora. Wszyscy wspólnie w miłej i rodzinnej atmosferze zajadali się potrawami z grilla.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv